Dzień Kobiet Wiejskich w Sławnikowicach

24.10.2022r.

W sobotę 22 października br. w świetlicy wiejskiej w Sławnikowicach odbyła się biesiada z okazji Dnia Kobiet Wiejskich. Organizatorem zabawy było Koło Gospodyń Wiejskich ze Sławnikowic.

Przewodnicząca KGW Anna Kawalec przywitała przybyłych do świetlicy gości i życzyła udanej zabawy. Na zaproszenie organizatorów przybyli – Wójt Piotr Machaj, który na ręce przewodniczącej złożył życzenia oraz kosz ze słodyczami, Starosta Zgorzelecki Artur Bieliński, Kierownik Biura ARiMR w Zgorzelcu Aneta Mazur, delegacja z zaprzyjaźnionego Gronowa – KGW, Klub Seniora oraz Sołtys Alicja Kołodzińska.

Międzynarodowy Dzień Kobiet Wiejskich obchodzony jest 15 października od 2008 roku szczególnie w celu podkreślenia kluczowej roli kobiet w rozwoju obszarów wiejskich.

Biesiada przy suto zastawionych stołach była doskonałą okazją do integracji mieszkańców Sławnikowic z zaproszonymi gośćmi.

Uczestnicy biesiady do późnych godzin nocnych wspólnie bawili się na parkiecie.