Dzień Kobiet Wiejskich w Sławnikowicach

25.10.2023r.
Drukuj

W sobotę 21 października br. w Sławnikowicach odbyła się biesiada z okazji Dnia Kobiety Wiejskiej, której organizatorem było Koło Gospodyń Wiejskich w Sławnikowicach.

Międzynarodowy Dzień Kobiet Wiejskich obchodzony jest 15 października od 2008 roku jest wspaniałą okazją do uczczenia i docenienia roli, jaką kobiety wiejskie odgrywają w społecznościach wiejskich. To także doskonały moment do wspólnego świętowania i spędzenia czasu razem.

Na zaproszenie organizatorów Koła Gospodyń Wiejskich w Sławnikowicach do świetlicy wiejskiej przybyli zaproszeni goście, Marek Wolanin Zastępca Wójta Gminy Zgorzelec, Krystyna Radzięta – Członek Zarządu Powiatu Zgorzeleckiego, Aneta Mazur Kierownik ARiMR Zgorzelec

Biesiada przy suto zastawionych stołach była doskonałą okazją do integracji mieszkańców Sławnikowic z zaproszonymi gośćmi. Uczestnicy biesiady do późnych godzin nocnych wspólnie bawili się na parkiecie.

foto: KGW Sławnikowice

print

Zobacz także: