Dzień otwarty remizy OSP Radomierzyce

06.05.2024r.
Drukuj

W sobotę 4 maja br. Ochotnicza Straż Pożarna w Radomierzycach i Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza zorganizowali Dzień Otwarty Remizy.

Organizatorzy zapewnili możliwość zwiedzenia remizy oraz pojazdów ratowniczo-gaśniczych, które znajdują się na wyposażeniu jednostki. Zwiedzający mogli zobaczyć oraz wziąć czynny udział w akcji ratowniczo-gaśniczej. Przeprowadzone zostały konkurencje sportowe m.in. bieg z wiadrem, przeciąganie liny, a młodsi uczestnicy mogli sprawdzić się w konkurencji obsługi hydronetki i nalewaka.

Na przybyłych do Radomierzyc czekało wiele atrakcji tj. dmuchańce, konkurencje plastyczne, potrawy z grilla i pyszne ciasto, MDP zapewniło stoisko ze słodyczami i owocami, kręconego ziemniaka i watę cukrową. Dla najmłodszych dziewczynki z MDP malowały twarze i zaplatały warkoczyki.

Placówka Straży Granicznej w Zgorzelcu przeprowadziła pokaz sprzętu wykorzystywanego w codziennej służbie.

W trakcie imprezy zostały przeprowadzone zbiórki na rzecz ciężko chorego strażaka ratownika z OSP Studniska oraz dla MDP Radomierzyce.

Wśród zaproszonych gości byli Wójt Piotr Machaj oraz Skarbnik Gminy Rafał Jasiul, przedstawiciele OSP Sławnikowice i FF Hagenwerder-Tauchritz.

źródło: OSP Radomierzyce

print

Zobacz także: