Dzień Sołtysa w Gminie Zgorzelec

22.06.2018r.
Drukuj

We wtorkowe popołudnie 13 marca w restauracji Biesiada w Koźminie, odbył się zorganizowany przez Wójta Gminy Zgorzelec uroczysty Dzień Sołtysa aby uhonorować pracę Sołtysów wsi Gminy Zgorzelec. Piotr Machaj złożył wyrazu szacunku i uznania dla przedstawicieli sołectw.

 

Przyznano wyróżnienia dla Sołtysów pełniących wieloletnią kadencję, wśród których znaleźli się Czesław Chorbotowicz z Białogórza, Jan Swacha z Koźmina, Danuta Iwaniec z Kostrzyny, Mirosław Zwoliński z Przesieczan, Andrzej Szczęsny z Jerzmanek, Bronisław Wojtków z Pokrzywnika, Bolesław Wysocki z Tylic, Krystyna Radzięta z Jędrzychowic oraz Genowefa Pasek z Łomnicy.

 

Nie zabrakło akcentu humorystycznego, uczestnicy spotkania wzięli udział w plebiscycie „Lidera wśród sołtysów 2018”. Mogli oddać tylko jeden głos na kolegę / koleżankę sołtysa, jednak nie mogli oni głosować sami na siebie. Liderem wśród sołtysów 2018 został Edmund Buko – Sołtys Żarskiej Wsi, na drugim miejscu uplasował się Wojciech Dobrołowicz – Sołtys Gronowa, zaś trzecie miejsce przypadło Janowi Zatylnemu Sołtysowi z Gozdanina.

 

Spotkanie było również okazją do przekazania podziękowań konsorcjum firm Ricardo i Roberto za realizację inwestycji „Kompleksowa modernizacja oraz dobudowa nowych punktów i linii oświetlenia drogowego na terenie Gminy Zgorzelec wraz z zapewnieniem finansowania”.

 

Wójt Piotr Machaj złożył również na ręce wszystkich Sołtysów serdeczne życzenia i podziękowania za udaną współpracę, życzył również zadowolenia z wykonywania codziennych obowiązków, wszelkiej pomyślności oraz sukcesów w życiu prywatnym.

print

Zobacz także: