Dzień Talentów w Osieku Łużyckim

19.06.2023r.
Drukuj

16 czerwca 2023 br., zgodnie z wieloletnią tradycją, w Szkole Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Osieku Łużyckim odbył się „Dzień Talentów”, który był okazją dla uczniów do zaprezentowania swoich uzdolnień.

W tym dniu rozbrzmiewały w szkole dźwięki piosenek w wykonaniu zespołu „Lusatia” oraz uczennicy klasy 7. Julii Dąbrowskiej. Przedszkolaki zaprezentowały się we wspaniałym układzie tanecznym oraz piosence. Ponadto „Lusatia” zaprezentowała kilka ludowych tańców. Marta Wójcik z klasy 2. wykazała się umiejętnością układania różnorodnych figur z „magicznego węża” , Angelika Mikita z kl. 2. talentem recytatorskim, a Zofia Gorzkowska także z kl. 2 umiejętnością gry na instrumencie. Mogliśmy także podziwiać wystawkę  prac plastycznych Weroniki Koniecznej oraz Nikoli Swiażeniny z klasy 3. Talentem plastycznym może pochwalić się  także Oliwia Leśniewska oraz  Ola Rogalska.

Wręczono certyfikaty dla drużyny ambasadorów „Złotych Szkół NBP”. Przypominamy, że zdobyliśmy III miejsce w kategorii „Warsztat uczniowski”.

Uwieńczeniem obchodów Dnia Talentów było podsumowanie rywalizacji sportowej oraz wręczenie pucharów dla najlepszych sportowców w mijającym roku szkolnym.

Serdeczne podziękowania kierujemy do SU, wraz z opiekunem p. Arturem Burdoszem, p.Iwony Zych, p. Anety Markuszewskiej oraz p. Izabeli Relich za pomoc w przygotowaniu uroczystości. Dziękujemy także nauczycielom, którzy przygotowali uczniów do występów. Podziękowania kierujemy także do Arkadiusza Gładuna, który niewątpliwie sprawdził się w roli prowądzacego.

źródło: SP Osiek Łużycki

print

Zobacz także: