„Dzień Ziemi” w Krasnoludkach.

27.06.2018r.
Drukuj

Krasnoludki, jak to przystało na leśne skrzaty, bardzo dbają o środowisko, dlatego z zaangażowaniem świętowały „Dzień Ziemi”, który jest obchodzony 22 kwietnia. Grupa „Słowiki” wzięła udział w warsztatach przyrodniczych zorganizowanych w sklepie Leroy Merlin w Zgorzelcu. Dzieci z zainteresowaniem słuchały o  tym jak ważna jest przyroda w naszym życiu i jak należy codziennie o nią dbać. Poznały zasady pielęgnacji roślin oraz własnoręcznie zasadziły pelargonię, którą zabrały ze sobą do domu. Pozostałe grupy przedszkolne uczestniczyły w zajęciach muzyczno-ruchowych oraz plastycznych o charakterze proekologicznym. Każda grupa zasadziła w przedszkolnym ogrodzie wiecznie zielone drzewko (tuja), które  jest  symbolem  dbania o czystość powietrza. Święto ekologiczne „Dzień Ziemi” – to bardzo ważny etap w wychowaniu młodego pokolenia, które swoim zachowaniem przyczyni się do dbania o naszą planetę ZIEMIĘ!

print

Zobacz także: