Wolne miejsca w DPS “Jutrzenka”

07.09.2021r.
Drukuj

Dom Pomocy Społecznej “Jutrzenka” w Zgorzelcu ul. Przechodnia 8, 59-900 Zgorzelec – informuje, że na dzień dzisiejszy tj. 06 IX 2021 r. posiada wolne miejsca.

Nasz Dom przeznaczony jest dla osób przewlekle somatycznie chorych (76 osób) i w podeszłym wieku (38 osób) kobiet i mężczyzn.
W naszym Domu obecnie nie ma osób zakażonych COVID -19.
Dbając o dobro naszych mieszkańców nadal przestrzegamy zasad reżimu sanitarnego.
Warto podkreślić, że 97% naszych mieszkańców jak i większość personelu zostało już zaszczepionych przeciwko chorobie zakaźnej COVID-19.

Zalety DPS „Jutrzenka”

Dom zapewnia indywidualizację, intymność, nieskrępowany rozkład dnia, możliwość wyboru oraz tolerancję wierzeń, przekonań, kontaktów.
Ogromnym atutem Domu jest jego położenie i otoczenie, w cichej dzielnicy, z dala od ruchliwych ulic, z pięknie zagospodarowanym placem i przyległym terenem.
Także przestrzeń wewnętrzna jednostki jest przyjazna dla mieszkańców, wielość pomieszczeń z których korzystają oraz pokoje mieszkalne są duże i przestrzenne, co ułatwia przemieszczanie się i daje poczucie swobody i nieskrępowania.
Oferowane zajęcia terapeutyczne dla mieszkańców są przez nich mile widziane. Kadra terapeutek i fizjoterapeutek prowadzi specjalne programy terapeutyczne, które pozwalają mieszkańcom miło spędzić czas ale i pozwalają na rozwój intelektualny i fizyczny.
Kolejnym atutem Domu jest jego kadra opiekuńcza, która ma dobrą opinię medialną, nie zdarzyły się żadne sytuacje, które podważyłyby zaufanie do świadczonej przez nich opieki. Kadra ta udowodniła to zwłaszcza w okresie epidemii oraz kwarantanny związanej z nią, załoga bardzo odważnie podejmowała wszystkie niezbędne działania w celu ochrony mieszkańców przed zachorowaniem na COVID-19.
Dobre wyniki wszelkich kontroli świadczą również o tym, że jednostka zapewnia bezpieczeństwo i spokój prowadzonych usług i można mieć zaufanie do kadry opiekującej się jej mieszkańcami.
Szczegółowych informacji w sprawie przyjęcia do naszego DPS-u udzielają pracownicy socjalni tel. 75 649-16-39 lub Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Zgorzelcu 75-77-615-05, 75-77-55-587 wew.26.

print

Zobacz także: