Ferie w Ręczynie

22.06.2018r.
Drukuj

Ferie zimowe w Ręczynie minęły na wesoło. Organizatorem zajęć była sołtys wsi Ręczyn, Pani Małgorzata Brzęk, która jest jednocześnie opiekunką świetlicy. Z pomocą kilku rodziców przygotowała wiele atrakcji.

 

Dużym zainteresowaniem cieszyły się gipsowe figurki, które najpierw trzeba było wlać do formy, a po zastygnięciu można było pomalować różnymi kolorami, gdzie ograniczeniem była tylko wyobraźnia.

 

Przygotowanie, pieczenie a później ozdabianie pierniczków to kolejne zajęcia, do  których dzieci podeszły z wielkim zaangażowaniem, udając „Szefów Kuchni”.

 

Miłą niespodzianką dla uczestników okazały się „warsztaty tkackie”. Zestawy do samodzielnego wyszywania, które zakupiono z własnych środków. Pod nadzorem dorosłych dzieci wyszywały piękne obrazki.

 

Zabawa karnawałowa, połączona z wręczeniem paczek ze słodyczami przez najprawdziwszego Mikołaja wywołała chyba największa radość. W trakcie zabawy zorganizowano wiele gier i konkursów, a każde dziecko na koniec imprezy mogło sobie wylosować dodatkową nagrodę rzeczową, które przygotowano na tę okazję.

 

Dzieciaki również pojechały na wycieczkę do ośrodka „Hydropolis”, znajdującego się we Wrocławiu, którą zorganizował Gminny Ośrodek Kultury, oraz skorzystały z gościnności ośrodka CRT, biorąc udział w jednodniowych zajęciach i zabawach tam organizowanych.

print

Zobacz także: