Festiwal ZUKUNFTSVISIONEN czyli sztuka współczesna dla każdego

09.06.2023r.
Drukuj

W dniach od 9 do 18 czerwca Festiwal Zukunftsvisionen zaprasza do Kunsthalle Görlitz na wystawę sztuki współczesnej oraz bogaty program wydarzeń towarzyszących. Tegoroczna edycja została przygotowana  pod hasłem „Together Forever”, czyli „Razem na Zawsze”, zadając pytania i w twórczy sposób koncentrując się na życia w naszym wyjątkowym Europa-Mieście Görlitz/ Zgorzelcu. Na wystawie zobaczymy różnorodne prace 11 polskich i niemieckich artystek i artystów – to instalacje, prace wideo, fotografie, rzeźby i obiekty, kolaże, neon, utwory literackie czy mural. W tym roku na festiwalu obecne są dwie mediatorki sztuki, które w ciekawy sposób, dodatkowo zajmują się prezentowanymi pracami i odpowiadającymi im tematami, przybliżając je widzom. W programie są też dwujęzyczne oprowadzania po wystawie. Jak co roku, festiwal oferuje również różnorodny program wydarzeń towarzyszących. Oprócz tradycyjnych klasyków, takich jak kino plenerowe z Camillo Kino, pojawi się wiele nowości – na przykład dzień targowy, wykłady, akcja zbierania śmieci połączona z warsztatami upcyclingowymi, koncerty, silent disco, warsztaty taneczne, a na gości czeka również ogródek na dziedzińcu Kunsthalle.

To 17-ta edycja tego kultowego przedsięwzięcia. Jak zapowiadają organizatorzy, w tej formie organizowana jest po raz ostatni – warto tam być!

print

Załączniki

Zobacz także: