Festyn dla dzieci z Koźlic i Osieka Łużyckiego

18.07.2022r.
Drukuj

W sobotnie popołudnie 16 lipca br. na placu przy szkole i kościele w Osieku Łużyckim odbył się festyn dla dzieci dwóch sołectw- Koźlic i Osieka Łużyckiego.

Organizatorzy – GOK w Zgorzelcu z/s w Radomierzycach, Sołtysi Osieka Łużyckiego i Koźlic oraz Rady Sołeckie przygotowali sporo atrakcji
dla przybyłych dzieci. Rady Sołeckie zadbały o kiełbaski z grilla, napoje i słodki poczęstunek dla wszystkich uczestników. Młodszym mieszkańcom czas umilały Panie z agencji animacji i kultury „Tik Tak”.  Były tańce, zabawy, gry zręcznościowe a podczas ulewy pomarańczowe parasolki wspomogły bardzo wielu uczestników. Dzieci miały do dyspozycji również dmuchany zamek. Wielkim zainteresowaniem cieszyło się stoisko i samochód służbowy Straży Granicznej. Nie lada gratką było zapinanie w kajdanki i przymiarka kamizelki kuloodpornej czy hełmu. Sygnał dźwiękowy dość często był słyszany. Funkcjonariuszki Straży Granicznej przeprowadziły również akcję promocyjną naboru do służby wśród mieszkańców i przybyłych gości. Strażacy z OSP Radomierzyce przeprowadzili pokaz sprzętu strażackiego. O oprawę muzyczną imprezy zadbał mieszkaniec Osieka Pan Jerzy Szpak. Tradycyjne piosenki dla dzieci umilały czas. Największą radość sprawił dzieciom wybór upominku z okazji Dnia Dziecka, które przygotował Gminny Ośrodek Kultury.

print

Zobacz także: