Festyn dożynkowy w Sławnikowicach

26.08.2019r.
Drukuj

W sobotnie popołudnie 24 sierpnia br. po uroczystej Mszy Św. w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sławnikowicach na boisku sportowym odbył się festyn dożynkowy zorganizowany przez Panią Sołtys i Radę Sołecką. Swoją obecnością zaszczycił Wójt Gminy Zgorzelec Pan Piotr Machaj z małżonką, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Pani Małgorzata Korelin oraz zaproszeni goście.

Przy współudziale Gminnego Ośrodka Kultury w Zgorzelcu z/s w Radomierzycach i Agencji Animacji TIK TAK przygotowano wiele konkursów oraz zabaw dla dzieci i dorosłych. Każdy mógł spróbować sił w konkurencjach sprawnościowych grupowych i indywidualnych. Dużym zainteresowaniem, szczególnie wśród mężczyzn cieszył się konkurs strzelania z wiatrówki o Puchar Sołtysa Sławnikowic.

O podniebienia uczestników zadbały wyjątkowe i gospodarne kobiety z Koła Gospodyń Wiejskich serwując pyszne potrawy regionalne oraz ciasta.

Po części artystycznej Pani Sołtys zaprosiła biesiadników na zabawę taneczną.

print

Zobacz także: