Festyn Rodzinny w Gozdaninie

26.06.2023r.
Drukuj

W sobotę 24 czerwca br. przy świetlicy wiejskiej w Gozdaninie odbył się festyn rodzinny dla mieszkańców.

Organizatorzy festynu – Sołtys i Rada Sołecka, KGW oraz Gminny Ośrodek Kultury w Zgorzelcu z/s w Radomierzycach zapewnili mnóstwo atrakcji. Ścianka wspinaczkowa z CRT Radomierzyce, zamek dmuchany, bańki mydlane, gry i zabawy z animatorką Nikolą, tatuaże oraz malowanie buziek.

Dla dorosłych mieszkańców przygotowano konkursy – na najlepsze ciasto i sałatkę. Uczestnicy festynu mogli spróbować pieczonego prosiaka i smacznych potraw przygotowanych przez Panie z KGW. Dla dzieci były lody i słodycze.

Wielką atrakcją był przyjazd OSP Trójca i OSP Rudzica, które przeprowadziły pokaz sprzętu strażackiego, przejażdżkę wozem i polewanie wodą i pianą. Dzieci mogły zobaczyć również pojazdy Policji oraz Straży Granicznej.

Oprawę muzyczną zapewniał Zespół Muzyczny Złote Kłosy z Łagowa.

Na zaproszenie organizatorów przybyli zaproszeni goście Wójt Piotr Machaj, Starosta Artur Bieliński, Zastępca Wójta Marek Wolanin, Wicestarosta Mirosław Fiedorowicz, Sekretarz Gminy Zgorzelec Anna Demuth-Majda, Dyrektor GOK w Zgorzelcu z/s w Radomierzycach Małgorzata Korelin, Dyrektor CRT w Radomierzycach Mirosław Celuch, Radni powiatowi i gminni oraz Sołtysi.

print

Zobacz także: