Festyn Rodzinny w Gozdaninie

16.08.2021r.
Drukuj

14 lipca br. na placu przy Świetlicy Wiejskiej w Gozdaninie odbył się festyn rodzinny, którego organizatorem było Koło Gospodyń Wiejskich z Gozdanina.

Panie z KGW przygotowały wiele atrakcji dla przybyłych młodszych i starszych gości. Najwięcej atrakcji przygotowano dla najmłodszych min. zjeżdżalnia dmuchana oraz bańki mydlane, czas umilała animatorka Gabarka z Bogatyni przy wsparciu Gminnego Ośrodka Kultury w Zgorzelcu z/s w Radomierzycach.

Wśród starszych dzieci i dorosłych największym zainteresowaniem cieszyła się mobilna ścianka wspinaczkowa należąca do Centrum Rekreacyjno-Turystycznego w Radomierzycach. Starsi mieszkańcy mogli wykazać się zdolnościami cukierniczymi oraz kulinarnymi w konkursie ciast i sałatek. 

W świetlicy mieścił się punkt szczepień, w którym można było zaszczepić się jednodawkową szczepionką przeciw COVID-19.

Strażacy z OSP Trójca przeprowadzili szkolenie z pierwszej pomocy oraz pokaz sprzętu strażackiego.

Wśród zaproszonych gości był Wójt Gminy Zgorzelec Piotr Machaj i samorządowcy z Gminy Zgorzelec, powiatu zgorzeleckiego oraz sąsiednich gmin.

Dla zebranych przygrywał zespół Quatro Duo oraz Mariusz Kozak – Studio Tańca MAR-KO. Festyn zakończył się zabawą taneczną.

print

Zobacz także: