Festyn Rodzinny w Jerzmankach

16.08.2022r.
Drukuj

W niedzielę 14 sierpnia br. w Jerzmankach odbył się festyn rodzinny dla  mieszkańców. Organizatorem byli Sołtys Radą Sołecką oraz KGW przy wsparciu Gminnego Ośrodka Kultury w Zgorzelcu z/s w Radomierzycach.

Organizatorzy – Sołtys, Rada Sołecka, KGW wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury przygotowali wiele atrakcji. Konkursy dla dorosłych na najpyszniejsze ciasto i sałatkę, cięcie belki drewna piłą poprzeczną na czas oraz wyścigi na tzw. „nartach Bolka”. Nagrody wręczyli Wójt Piotr Machaj. Młodszym mieszkańcom czas umilała Animatorka Nikola Wiedro z Jeleniej Góry, a GOK zapewnił dmuchaną zjeżdżalnię. Dzieci brały udział w wielu grach i zabawach zręcznościowych. Radny Adam Turczyn zaprezentował namiot średniowieczny, w którym można było zobaczyć przybory kuchenne, meble, a także zapoznać się z pismem średniowiecznym.  

Koło Gospodyń Wiejskich przygotowały wiele smacznych potraw – pieczone kiełbaski, pajda ze smalcem, które cieszyły się dużym powodzeniem wśród mieszkańców.

Dla zebranych przygrywała „Fabryka Dobrej Muzyki”. Festyn zakończył się zabawą taneczną.

print

Zobacz także: