Festyn Rodzinny w Ręczynie i Gozdaninie

09.07.2019r.
Drukuj

 

 

W minioną sobotę 6 lipca odbyły się dwa festyny rodzinne w Ręczynie i Gozdaninie. Sołtys, Radny i Rada Sołecka przy współudziale Gminnego Ośrodka Kultury z siedzibą w Radomierzycach, przygotowała wiele atrakcji dla młodszych i starszych mieszkańców. Na terenie przy świetlicy w Ręczynie najmłodszym czas umilała animatorka Gabarka z Bogatyni, milusińscy chętnie brali udział w licznych grach i zabawach. Każde dziecko otrzymało drobny podarunek. Dorośli natomiast mogli wykazać się m.in. zdolnościami cukierniczymi i stanąć do walki o tytuł najsmaczniejszego wypieku. Wójt Gminy Piotr Machaj wręczył wszystkim uczestnikom konkursu nagrody. Jedną z atrakcji była mobilna ścianka wspinaczkowa należąca do Centrum Rekreacyjno-Turystycznego w Radomierzycach. Młodsi jak i starsi mieszkańcy chętnie sprawdzali swoją sprawność fizyczną. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz Ochotniczej Straży Pożarnej z Radomierzyc oraz parada motocyklowa. Smaczny poczęstunek dla uczestników festynu zapewniło Koło Gospodyń Wiejskich z Ręczyna. Długa kolejka ustawiła się do stoiska, przy którym serwowany był pieczony prosiak. Festyn zakończył się zabawą taneczną, do której oprawę muzyczną przygotował DJ-Konrad z Kielc. Zabawa trwała do białego rana.

Festyn w Gozdaninie rozpoczął się o godzinie 17:00 zabawą z animatorkami z Agencji Animacji i Kultury TIK TAK. Specjalnie dla dzieci przyjechała Ochotnicza Straż Pożarna z Trójcy, która zaprezentowała pokaz strażacki, a każde chętne dziecko mogło przejechać się wozem strażackim. Mieszkańcy mogli wziąć udział w dwóch konkursach kulinarnych – na najsmaczniejsze ciasto oraz sałatkę. Wystąpił zespół taneczny INNA SHOW  w 5 układach tanecznych. Zespół Tacy Sami z Sulikowa umilał czas swoim występem przybyłym gościom. Polski Komitet Pomocy Społecznej prowadził loterię fantową, która cieszyła się szczególnym powodzeniem. Sołtys przygotował dla mieszkańców poczęstunek w postaci pieczonego prosiaka z ziemniakami i bigosem. Zabawa trwała do późnych godzin nocnych. Festyn został zorganizowany przez Sołtysa oraz Radę Sołecką.

Wśród zaproszonych gości w festynach wzięli udział – Wójt Gminy Zgorzelec Piotr Machaj, Zastępca Wójta Marek Wolanin, Radni Gminy Zgorzelec, Sołtysi i przedstawiciele Stowarzyszeń.

Serdeczne podziękowania dla  przedstawicieli firmy HUNTERS, Centrum Rekreacyjno-Turystycznego w Radomierzycach, „Gabarka-Animatorka”, Koła Motocyklowego z Bogatyni, OSP z Radomierzyc i Trójcy oraz osobom zaangażowanym w organizację festynów.

GALERIA ZDJĘĆ:

Ręczyn

Gozdanin

print

Zobacz także: