Festyn w Kunowie i Spytkowie

24.06.2024r.
Drukuj

W sobotę 22 czerwca br.  w Kunowie i Spytkowie odbyły się festyny z okazji Dnia Dziecka.

Kunów

Na festynie w Kunowie dzieci mogły cieszyć się wieloma atrakcjami. GOK w Zgorzelcu z/s w Radomierzyce przygotował animacje, które dostarczyły mnóstwo radości najmłodszym. CRT zapewniło ściankę wspinaczkową, a dodatkowe atrakcje obejmowały malowanie twarzy i wplatanie kolorowych warkoczyków.

Podczas festynu odbyły się również konkursy sprawnościowe z nagrodami, które zachęcały dzieci do aktywnego udziału. Nie zabrakło również pysznego jedzenia – wszyscy uczestnicy mogli delektować się kiełbaskami z grilla oraz naleśnikami z dżemem. Wydarzenia stworzyło wspaniałą atmosferę pełną zabawy, radości i chwil spędzonych na świeżym powietrzu.

Spytków

W Spytkowie odbyła się wyjątkowa impreza z okazji Dnia Dziecka oraz Nocy Świętojańskiej, która przyciągnęła mieszkańców i gości. Wydarzenie było podzielone na dwie części, pierwszą  dedykowaną dzieciom oraz wieczorną nawiązującą do tradycyjnych obrzędów nocy kupałkowej.

Dzieci mogły cieszyć się mnóstwem atrakcji i nagród. Wystąpiła grupa taneczna Inna Show Cheerleaders ze Zgorzelca, której pokaz wzbudził zachwyt publiczności. Dodatkowo odbył się konkurs ciast, który przyciągnął uczestników chcących zaprezentować swoje wypieki. Dzieci miały okazję bawić się na zamku dmuchanym oraz brać udział w różnych animacjach przygotowanych specjalnie dla nich przez GOK w Zgorzelcu z/s w Radomierzycach.

Wieczorem nadszedł czas na tradycyjne puszczanie wianków kupałkowych na wodę, co stworzyło magiczną atmosferę. Wieczór umilił występ zespołu Górnołużyckie Błękitne Kamizelki z Łagowa, który zagrał dla zgromadzonych gości.

Organizatorami festynów byli Sołtysi wraz z Radami Sołeckimi przy pomocy Gminnego Ośrodka Kultury w Zgorzelcu z/s w Radomierzycach. Wśród zaproszonych gości był Wójta Piotr Machaj oraz Radni i Sołtysi.

Kunów

Spytków

print

Zobacz także: