Festyn wakacyjny w Jędrzychowicach

10.07.2023r.
Drukuj

W sobotę 8 lipca br. na boisku sportowym w Jędrzychowicach odbył się festyn wakacyjny dla mieszkańców, zorganizowany przez Panią Sołtys, Radę Sołecka, Radną, KGW przy pomocy Gminnego Ośrodka Kultury w Zgorzelcu z/s w Radomierzycach.

Wójt Piotr Machaj, Sołtys Krystyna Radzięta oraz Radna Anna Rakoczy otworzyli oficjalnie festyn życząc Wszystkim dobrej zabawy.

Organizatorzy zapewnili mnóstwo atrakcji – ściankę wspinaczkową z CRT Radomierzyce, strzelnicę multimedialną, dmuchańce, bańki mydlane, gry i zabawy z animatorką Gosią z GOK, kolorowe warkoczyki oraz malowanie buziek.

Dla dorosłych mieszkańców przygotowano konkursy – na najlepsze ciasto oraz konkursy zręcznościowe z nagrodami.

Swoje stoisko miała Komenda Państwowej Straży Pożarnej w Zgorzelcu z wersją mobilną „Ognika”, który służy do prezentacji przez funkcjonariuszy zagadnień z zakresu ochrony przeciwpożarowej, wskazanie zagrożeń, oraz udzielania pierwszej pomocy. Strażacy zadbali również o schłodzenie wodą przy słonecznej pogodzie.

Na festynie można było spróbować dań z grilla, schłodzić się mrożoną kawą, a dla dzieci były lody, soczki i zimna lemoniada.

Festyn zakończył się dyskoteką pod gwiazdami, oprawę muzyczną zapewnili Dj Daro, Robuś i Elunia.

print

Zobacz także: