Festyny w Gronowie i Sławnikowicach

04.09.2023r.
Drukuj

W miniony weekend odbyły się – Festyn rodzinny w Gronowie i Dożynki w Sławnikowicach.

Gronów

W sobotę w Gronowie odbył się festyn rodzinny dla mieszkańców zorganizowany przez Sołtysa, KGW Gronów oraz Kopalnię Bazaltu w Gronowie.
Organizatorzy zapewnili wiele atrakcji dla mieszkańców i zaproszonych gości. Bogata oferta atrakcji sprawiła, że każdy znalazł coś dla siebie. Dużym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyły się warsztaty ceramiczne przeprowadzone przez Pana Dawida Czaja-Sobieraj producenta ceramiki bolesławieckiej z Rudzicy, gry i zabawy z animatorką i malowanie buziek.
Konkursy i zabawy muzyczne dla starszych mieszkańców przeprowadził Mariusz Kozak ze studia tańca Mar-Ko. Nie zabrakło dań z grilla oraz przekąsek i słodkich wypieków.
Podczas imprezy panowała miła i pogodna atmosfera.
Wśród zaproszonych gości byli Wójt Piotr Machaj, Zastępca Wójta Marek Wolanin, Starosta Artur Bieliński, Prezes Zarządu Kopalni Bazaltu Tomasz Walda i Dyrektor kopalni Dariusz Gawlik, ks. Paweł Jagusz, Sołtysi z Żarskiej Wsi, Przesieczan, Pokrzywnika i Białogórza. 

Sławnikowice

W niedzielę w Sławnikowicach odbył się festyn dożynkowy dla mieszkańców zorganizowany przez Sołtysa, OSP i MDP Sławnikowice oraz GOK w Zgorzelcu z/s w Radomierzycach.
Motywem przewodnim imprezy był „Western”, przybyli mieszkańcy i zaproszeni goście przebrani byli w stroje rodem dzikiego zachodu. Animacje, gry i zabawy dla dzieci przeprowadziła Marzena Kata, a konkursy zręcznościowe dla starszych mieszkańców Sołtys Karolina Słomka-Majkut. Niemałą atrakcją dla przybyłych na festyn był przejazd bryczką.
Nie zabrakło stoisk z rękodziełem, kiełbasek z grilla, przekąsek i słodkich wypieków.
Wśród zaproszonych gości byli Wójt Piotr Machaj, Zastępca Wójta Marek Wolanin, Starosta Artur Bieliński oraz radni gminni i powiatowi, przedstawiciele OSP Gronów. 

print

Zobacz także: