Festyny w Łagowie i Żarskiej Wsi

28.08.2023r.
Drukuj

W sobotę 26 sierpnia br. odbyły się festyny w Łagowie i Żarskiej Wsi, organizatorami byli Radni, Sołtysi wraz z Radami Sołeckimi oraz GOK w Zgorzelcu z/s w Radomierzycach.

Festyn na zakończenie lata w Łagowie

Organizatorzy zadbali o wszystkich mieszkańców Łagowa, dla młodszych były gry i zabawy z animatorkami. Starsi mieszkańcy mogli wykazać się zdolnościami cukierniczymi w konkursie ciast oraz skosztować domowych pierogów, bigosu, kiełbasek z grilla. Dla zebranych przygrywały – Kapela „Pogranicze” ze Studnisk oraz „Górnołużyckie Błękitne Kamizelki” z Łagowa.

Wśród zaproszonych gości na festynie pojawił się Wójt Piotr Machaj.

Święto pieczonego ziemniaka w Żarskiej Wsi

Tradycyjnie pod koniec sierpnia w Żarskiej Wsi odbyło się Święto pieczonego ziemniaka. Organizatorzy zadbali o atrakcje dla przybyłych mieszkańców i gości, konkursy zręcznościowe dla młodszych i starszych, dmuchana zjeżdżalnia z GOK i konkurs ciast. Gry, zabawy i animacje z ziemniakami dla dzieci przeprowadziła animatorka Gosia z GOK. Organizatorzy zadbali o poczęstunek, każdy mógł skosztować grochówki, kiełbasek z grilla i oczywiście placków ziemniaczanych.

Dla zebranych przygrywały – „Kwiatowianki” z Żarskiej Wsi oraz „Złote Kłosy” z Łagowa.

Wśród zaproszonych gości na festynie pojawił się Zastępca Wójta Marek Wolanin.

print

Zobacz także: