Fundacja „Złoty Pociąg” prowadzi prace badawcze w Żarskiej Wsi

04.12.2020r.
Drukuj

Fundacja „Złoty Pociąg” otrzymała zgodę od Wojewódzkiego Konserwatora zabytków na prace badawcze na terenie Zespołu Pałacowo-Parkowego w Żarskie Wsi.

Fundacja „Złoty Pociąg” została ustanowiona w 2017 r., wśród celów działalności jest m.in. ustalanie miejsc ukrycia lub przechowywania obiektów, rzeczy lub instalacji o charakterze zabytkowym lub posiadających wartość muzealną, kolekcjonerską lub naukową w szczególności z lat 1918-1945″, jak również odkrywanie, ochrona oraz opieka nad miejscami pamięci, walk i męczeństwa z tego samego okresu. 

Fundacja od 4 grudnia br. będzie prowadzić prace badawcze na terenie Zespołu Pałacowo-Parkowego w Żarskiej Wsi. Przewidywane są badania geoelektryczne, georadarowe oraz sonarowe.

 

 

print

Zobacz także: