Funkcjonowanie Urzędu Gminy Zgorzelec

12.10.2020r.
Drukuj

Szanowni mieszkańcy naszej Gminy i interesanci Urzędu Gminy

W związku ze zwiększoną liczbą zachorowań na SARS-Cov -2 informuję, iż  w celu eliminacji ryzyka zarażeniem wirusem  zarówno Państwa jak i moich pracowników zmuszony jestem ograniczyć do minimum osobisty kontakt interesantów w celu załatwienia poszczególnych spraw w siedzibie urzędu.

Od poniedziałku 12 października w przedsionku urzędu będzie automatycznie dokonywany pomiar temperatury osób wchodzących do urzędu – osoby z podwyższoną temperaturą ciała (powyżej 38°C) kaszlące lub z dusznościami nie będą wpuszczane do dalszych pomieszczeń urzędu i nie będą mogły skorzystać z bezpośredniego kontaktu z pracownikami urzędu. Osoby nie posiadające maseczki również nie zostaną wpuszczone na teren urzędu. Będzie  natomiast możliwość pozostawienia wniosków lub pism w specjalnie do tego przygotowanej skrzynce oraz pobrania niezbędnych formularzy. Pamiętajmy również  o konieczności dezynfekcji rąk, zwłaszcza po przebywaniu poza terenem miejsca zamieszkania.

Zatem jeżeli Państwo macie jakiekolwiek objawy chorobowe i ogólne złe samopoczucie w celu załatwienia sprawy prosimy o skorzystanie z kontaktu telefonicznego lub mailowego z poszczególnymi wydziałami i pracownikami. Proszę w tych dniach nie przychodzić do urzędu. Wszelkie niezbędne informacje o numerach telefonów kontaktowych, adresów korespondencji mailowej oraz druki urzędowe znajdziecie Państwo na naszej stronie internetowej oraz w biuletynie informacji publicznej.

Przypominam jednocześnie iż sprawy urzędowe najczęściej wymagają załączenia do wniosku dokumentu potwierdzającego wniesienie należnej opłaty np. skarbowej. Prosimy o regulowanie należności poprzez dokonywanie przelewu bankowego i załączanie do wniosków dowodu wpłaty, co znacznie usprawni  załatwienie Państwa sprawy. Kasa urzędu jest czynna

Pon. – 9:00 – 16:00 
Wt.-Czw. – 9:00 – 14:00 
Pt. – nieczynne

można w niej zapłacić w formie bezgotówkowej – wyłącznie  kartą płatniczą. Na dzień dzisiejszy nie ma już możliwości dokonania wpłaty gotówkowej, tak więc wybierajmy jak najczęściej opcje przelewu bankowego w celu regulacji jakichkolwiek zobowiązań finansowych.

Za wszelkie wprowadzone w urzędzie ograniczenia bardzo przepraszam jednakże zdrowie Państwa jak i moich pracowników jest wartością najważniejszą a jego ochrona  jest moim obowiązkiem, w związku z czym uprawnia mnie do wprowadzenia działań ograniczających rozprzestrzenianie się wirusa.

Wójt Piotr Machaj

print

Zobacz także: