#gaszynchallenge – Urząd Gminy Zgorzelec

26.06.2020r.
Drukuj

W ramach wyzwania #GaszynChallenge należy zrobić 10 pompek lub 10 przysiadów, wpłacić minimum 5 zł na w zbiórce charytatywnej i nominować kolejnych. Do wyzwania Urząd Gminy Zgorzelec nominował Urząd Miasta i Gminy Pieńsk.

Bohaterem akcji jest chory chłopczyk z Gaszyna, miejscowości w województwie łódzkim. Wojtuś ma 1,5 roku i cierpi na SMA czyli rdzeniowy zanik mięśni. Rodzice dziecka rozpoczęli zbiórkę pieniędzy (9 mln zł) jeszcze przed wybuchem pandemii. Inicjatywa zapoczątkowana przez jednego człowieka rozlała na cały kraj, pomimo zebrania potrzebnej sumy akcja trwa dalej, zbierane są pieniądze dla innych potrzebujących dzieci.

 

Nominowani przez Urząd Gminy Zgorzelec:
– Urząd Miejski w Zawidowie
– Urząd Miasta i Gminy Bogatynia
– Urząd Miejski w Nowogrodźcu
– Urząd Gminy Sulików
– Starostwo Powiatowe w Zgorzelcu

Aktualnie stworzono mapkę według podziału administracyjnego, a każde województwo zbiera środki na inne dziecko, województwo dolnośląskie pompuje dla 11- miesięcznej Mii Kortuldu).

Pieniądze można wpłacać tutaj

print

Zobacz także: