Gmina Przyjazna Seniorom.

22.06.2018r.
Drukuj

W naszej gminie jest ponad 1500 osób w wieku ponad 60 lat. Wójt Gminy Piotr Machaj wychodząc  naprzeciw oczekiwaniom tej grupy społeczności lokalnej oraz kierując się troską o warunki  życia codziennego seniorów w dniu 1 marca podpisał porozumienie o partnerstwie w ramach Programu Gmina Przyjazna Seniorom ze Stowarzyszeniem MANKO w Krakowie, które działa pod patronatem Ministerstwa Zdrowia. Tym samym Gmina Zgorzelec  otrzymała tytuł partnera Ogólnopolskiego Magazynu Głos Seniora oraz Ogólnopolskiej Karty Seniora, a także programu Gmina Przyjazna Seniorom.  Ogólnopolska Karta Seniora jest wydawana w celu aktywizacji seniorów oraz umożliwienia osobom, które przekroczyły 60 lat do korzystania z ulg oferowanych przez uczestniczących w programie Partnerów. Ogólnopolska Karta Seniora jest bezpłatna. W najbliższym czasie poinformujemy naszych mieszkańców w o szczegółach i terminie rozprowadzania Karty Seniora.

print

Zobacz także: