Gmina Zgorzelec otrzymała certyfikat „Samorządowy Lider Edukacji”

15.12.2020r.
Drukuj

Gmina Zgorzelec otrzymała certyfikat „Samorządowy Lider Edukacji” jubileuszowej X edycji konkursu.

Program „Samorządowy Lider Edukacji” to jeden z najbardziej cenionych i wartościowych projektów certyfikacyjnych w Polsce, porównywany do takich inicjatyw, jak konkurs „Teraz Polska” czy Polska Nagroda Jakości. Przyznanie certyfikatu za szczególne osiągnięcia w dziedzinie polityki oświatowej i zarządzania szkolnictwem. Dla nagrodzonego samorządu jest powodem do dumy i satysfakcji z dobrze wykonanej pracy na rzecz oświaty.

Gmina Zgorzelec po raz kolejny otrzymała ten prestiżowy tytuł. Jest to znak, iż gminne placówki oświatowe stoją na bardzo wysokim poziomie.

W Programie „Samorządowy Lider Edukacji” Komisja Ekspertów złożona z naukowców reprezentujących wybrane polskie uczelnie (m.in. Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Śląski, Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II) dokonuje oceny działań samorządów w sferze zarządzania oświatą. Samorządy, które spełnią określone regulaminem Programu kryteria i uzyskają pozytywną recenzję ekspertów, otrzymują certyfikat i prestiżowy tytuł „Samorządowego Lidera Edukacji„.

Certyfikat jest jednym z najbardziej cenionych, elitarnych i rozpoznawalnych certyfikatów jakości, jakie może otrzymać jednostka samorządu terytorialnego. Od 10 lat corocznie wyróżniane są najlepsze pod względem polityki oświatowej gminy, powiaty i województwa w Polsce. 

print

Zobacz także: