Gmina Zgorzelec podpisała umowę z Dentobusem

01.03.2023r.
Drukuj

Gmina Zgorzelec podpisała porozumienie z operatorem Dolnośląskiego Dentobusa, mobilnego gabinetu dentystycznego. Usługa bezpłatnego przeglądu stanu uzębienia i dziąseł jest realizowana w ramach NFZ, z której będą mogły skorzystać dzieci i młodzież uczęszczające do gminnych placówek oświatowych.

Czym jest Dentobus?

Dentobus to mobilny gabinet dentystyczny, w pełni przygotowany do badań i diagnostyki, wyposażony w niezbędny sprzęt i narzędzia, którego załogę stanowią: lekarz stomatologii zachowawczej oraz asystenci. Zespół ma doświadczenie i kwalifikacje do pracy z małymi pacjentami, dzięki czemu badanie przebiega sprawnie, w miłej atmosferze zapewniającej dziecku komfort.

Bezpieczne i bezstresowe badanie

Przeglądy są bezpieczne i przeprowadzane z zachowaniem procedur bezpieczeństwa: zespół pracuje w pełnych środkach ochrony osobistej, przy działającej przepływowej lampie UVC, z zastosowaniem środków dezynfekcji powierzchniowej, dezynfekcji ust pacjenta i zminimalizowanym czasem ekspozycji.

Dlaczego warto skorzystać?

Nawet jeśli dziecko znajduje się pod opieką stomatologa, wykonany przez lekarza Dentobusa przegląd może pomóc w diagnozie, wykazać potrzebę leczniczą i przyspieszyć usunięcie problemu.

Próchnica może przenieść się z zębów mlecznych także na zęby stałe. Warto zadbać na profilaktykę w każdym wieku dziecka. Wczesna diagnoza pozwala na szybkie i bezbolesne leczenie. Odsunięcie leczenia w czasie może prowadzić do konieczności leczenia kanałowego lub utraty zęba. Z uwagi na pandemię COVID, najprawdopodobniej większa część dzieci nie była w ostatnim czasie badana przez lekarza dentystę, co potencjalnie zwiększa liczbę problemów stomatologicznych, które mogą wystąpić u dzieci.

Więcej informacji

print

Załączniki

Zobacz także: