Gmina Zgorzelec pozyskała środki na zakup sprzętu komputerowego

26.05.2020r.
Drukuj

Gmina Zgorzelec w ramach projektów „Zdalna Szkoła” i „Zdalna Szkoła+” pozyskała granty o łącznej wysokości 105 000 zł na zakup sprzętu komputerowego dla uczniów i nauczycieli ze szkół gminnych.

„Zdalna Szkoła” i „Zdalna Szkoła+” to projekt wsparcia dla samorządów na zakup wyposażenia służącego do zdalnej nauki. Projekty są reakcją na obecną sytuację szkolnictwa, związaną z wprowadzeniem na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, spowodowanym zakażeniami koronawirusem. Zamknięcie placówek oświatowych na wiele tygodni wymusiło nowe standardy prowadzenia zajęć edukacyjnych. Uczniowie zamiast w szkolnych ławach zasiadają przed monitorami komputerów.

Laptopy trafią do wszystkich gminnych szkół, dyrektorzy placówek użyczą sprzęt najbardziej potrzebującym, w tym dzieciom z rodzin wielodzietnych.

Gmina Zgorzelec na podstawie złożonych wniosków o dofinansowanie znalazła się w gronie beneficjentów Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa 2014-2020 i otrzymała 60 000 zł z programu „Zdalna Szkoła i 45 000 zł z projektu „Zdalna Szkoła+”.

print

Zobacz także: