Gminne Dożynki 2023 w Jerzmankach

12.09.2023r.
Drukuj

W naszej gminie dożynki zawsze są wydarzeniem. Stopień zaangażowania mieszkańców miejscowości, chęć pomocy przy budowie miasteczka dożynkowego, przygotowania degustacji dla uczestników i tworzenie przyjaznego klimatu to zasługa ludzi.

W Jerzmankach tego roku Koło Gospodyń Wiejskich „Jerzmanianki” pod kierunkiem Przewodniczącej Anny Kajdy wraz z małżonkiem Sołtysa i Radnych podjęło się działania, które zasługują na szczególne uznanie. Dożynki to nie tylko spotkanie delegacji, zabawa dzieci, koncerty i przygotowane niespodzianki, to przede wszystkim podziękowanie rolnikom za ich trud i wysiłek. Za zabezpieczenie produktów rolnych na cały rok.

Tegoroczne dożynki w Jerzmankach za organizację, których odpowiadał GOK w Zgorzelcu z/s w Radomierzycach, Urząd Gminy, gminne OSP, CRT w Radomierzycach wspomniane już KGW oraz Rada Sołecka, Rada Parafialna w Jerzmankach i wielu współorganizatorów i sojuszników były wydarzeniem nie tylko szczególnym, ale i wyjątkowym. Przygotowanie miejscowości, zakres wykonanych prac porządkowych, dekoracje i zaangażowanie indywidualnych mieszkańców zasługują na wielki szacunek i podziękowanie. Sam przebieg uroczystości począwszy od mszy w Kościele pw. św. Franciszka z Asyżu, okazały korowód, program artystyczny, fajerwerki i atrakcje dla każdego przyciągnęły setki ludzi bawiących się do późnych godzin nocnych.

Dożynki są dobrą okazją do wręczenie honorowych odznaczeń, które otrzymali:

Ambasador Gminy Zgorzelec – Albert Gryszczuk, Iskra Łagów, Elżbieta Kowalewska, UKS Jerzmanki i Nikos Rusketos.

Zasłużony dla Gminy Zgorzelec – Maria Baryłka, Mateusz Brąberek, Remigiusz Brzęk, Sylwia Chromik, Sylwia Janic, Małgorzata Jurczyk, Gerard Jurewicz, Wiktor Kozłowski, Ewa Kurdziel, Grażyna Liszka, Dagmara Nieścierowicz, Regina Noskowicz, Anna Rakoczy, Karolina Słomka-Majkut, Elżbieta Szczepańska, Jadwiga  Śpiewak, Jadwiga Traczyk i Anna Wenecka.

W trakcie imprezy tradycyjnie już został rozstrzygnięty konkurs na najpiękniejszy wieniec. W tym roku największy podziw komisji konkursowej wzbudził wieniec z Kostrzyny, na drugim miejscu uplasował się Spytków, a na trzecim sołectwo Trójca. Odbył się również konkurs na najpyszniejsze ciasto – Pierwsze miejsce zajęła Marzena Szymkowiak, drugie Aleksandra Skowronek, trzecie Anna Rychter i Krystyna Żyłowicz, a czwarte Ewa Kurdziel.

Wójt Piotr Machaj wręczył nominację do współorganizacji kolejnych dożynek, którą otrzymało sołectwo Ręczyn.

Wydarzenie swoimi występami, które porwały do tańca licznie przybyłych mieszkańców uświetnił Nikos Rusketos oraz gminne zespoły „Lusatia” z Osieka Łużyckiego, „Kwiatowianki” z Żarskiej Wsi oraz „Złote Kłosy” z Łagowa. Następnie na scenie pojawił się Baca Pietrek z zespołem, a na zakończenie koncert Disco Show.

Brawo Jerzmanki, brawo sołectwa za okazałe wieńce i kosze, brawo wszyscy organizatorzy, dziękujemy Wam oddzielnie i razem. To były dożynki, które z pewnością przejdą do historii gminy.

print

Zobacz także: