Gminne Spotkanie Wielkanocne 2019

15.04.2019r.
Drukuj

W piątkowe popołudnie 12 kwietnia br. w Pałacu w Łagowie odbyło się Gminne Spotkanie Wielkanocne, zorganizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Zgorzelcu z/s w Radomierzycach.

Wśród uczestników znaleźli się m.in. Wójt Gminy Zgorzelec Piotr Machaj, Zastępca Wójta Marek Wolanin, Sekretarz Anna Demuth-Majda, Naczelnicy Wydziałów Urzędu Gminy,  Dyrektorzy Gminnych Jednostek Organizacyjnych, Radni Gminy, Sołtysi, przedstawiciele Kół Gospodyń Wiejskich i Stowarzyszeń. Na początku spotkania Wójt Piotr Machaj złożył obecnym życzenia, a następnie wszyscy zasiedli do wspólnego obiadu.

Podczas spotkania odbyły się 4 konkursy dla uczestników. Pierwszy z nich to konkurs na najsmaczniejsze ciasto wielkanocne, skierowany do Sołtysów z miejscowości gminnych. Klasyfikacja przedstawia się następująco:

I miejsce – Mariusz Wajda z Radomierzyc

II miejsce – Genowefa Pasek z Łomnicy

III miejsce – Stanisław Kolenda z Koźlic

Wyróżnienie Dariusz Świątek z Jerzmanek

Konkurs na kosz wielkanocny, w którym udział wzięły  stowarzyszenia, koła gospodyń wiejskich zespoły śpiewacze – nagrody odbierały osoby reprezentujące:

I miejsce – Górnołużyckie Błękitne Kamizelki – Eugeniusz Skrzypacz

II miejsce – KGW Sławnikowice – Anna Kawalec

III miejsce –  Stowarzyszenie Samarytanie ze Sławnikowic i Gronowa – Janina Florjanowicz

IV miejsce – Zespół ”Kwiatowianki” z Żarskiej Wsi – Krystyna Buko

Wyróżnienie KGW Koźmin – Anna Skiba

Konkurs na najładniejszy stroik i najładniejszą kartkę świąteczną. Należało wykonać je na miejscu z przygotowanych przez organizatorów materiałów. Konkurs na stroik wielkanocny przeznaczony był dla Naczelników Urzędu Gminy, kadry kierowniczej Jednostek Organizacyjnych i gości:

I miejsce – Sylwia Prabucka

II miejsce – Anna Skiba

III miejsce – Anna Borukało-Maćków

W ostatnim konkursie na kartkę wielkanocną udział wzięli radni:

I miejsce – Marcin Dziurman z Tylic

II miejsce – Remigiusz Brzęk z Ręczyna

III miejsce – ex aequo pozostali uczestnicy

Oprócz konkursów organizatorzy zapewnili przyjemną muzykę w wykonaniu Anny i Mateusza Buczek oraz słodki poczęstunek. Jak zawsze uroczystości towarzyszyła podniosła atmosfera, piękna oprawa oraz wiele serdeczności i ciepła.

print

Zobacz także: