Gminne sprzątanie świata

26.04.2021r.
Drukuj

22 kwietnia przypada Międzynarodowy Dzień Ziemi i z tej okazji mieszkańcy naszej gminy postanowili posprzątać swoje „małe ojczyzny”. Wynik zdumiewa i smuci, bo trzeba zdać sobie sprawę, że pozostawili to wszystko inni mieszkańcy.

W minionym tygodniu młodsi i starsi mieszkańcy Jerzmanek, Ręczyna, Sławnikowic i Żarskiej Wsi wspólnie zebrali się by oczyścić swoje miejscowości z zalegających odpadów. Akcje sprzątania we wcześniejszym terminie odbyły się również w Gronowie i Gozdaninie. Łącznie udało się zebrać kilkadziesiąt worków odpadów, opony, dywany, elektrośmieci itp.

Mieszkańcy wykonali również inne działania proekologiczne polegające na nasadzeniu nowych drzewek i kwiatów oraz wykoszeniu trawników. Inicjatorami akcji byli Sołtysi i Rady Sołeckie.

Wójt Piotr Machaj dziękuje wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i poświęcony czas, wspólne sprzątanie to okazja do integracji naszych lokalnych społeczności.  

Przypominamy, że w ramach obecnego systemu gospodarki odpadami na terenie gminy każdy mieszkaniec może oddać do PSZOKu dowolną ilość mebli i innych odpadów wielkogabarytowych powstałych w gospodarstwie domowym. PSZOKi znajdują się w trzech miejscowościach naszej gminy – w Żarskiej Wsi, Radomierzycach i Jerzmankach.

Jerzmanki

Ręczyn

Sławnikowice

Żarska Wieś

Gronów

Gozdanin

print

Zobacz także: