Gminne szkoły z Certyfikatem Microsoft „Szkoła w chmurze”

03.12.2020r.
Drukuj

Szkoła Podstawowa im. K. Makuszyńskiego w Osieku Łużyckim oraz Szkoła Podstawowa im. Sybiraków w Jerzmankach zostały wyróżnione certyfikatem firmy Microsoft „Szkoła w chmurze”. Tym samym szkoła dołączyła do ogólnopolskiej sieci Szkół w Chmurze Microsoft oraz ogólnoświatowej sieci Microsoft Schools.

„Szkoły w Chmurze Microsoft” to placówki, w których technologia jest obecna zarówno w procesie edukacyjnym jak i zarządzaniu organizacją. Są to szkoły, w których nauczyciele są gotowi stale podnosić swoje kompetencje wykorzystując najnowsze rozwiązania w procesie zdobywania wiedzy i rozwoju umiejętności.

Wyróżnienie dla szkół potwierdzone zostało certyfikatem oraz tablicą informacyjną. Uzyskanie tego tytułu stało się możliwe dzięki zaangażowaniu nauczycieli i dyrektora szkoły oraz wsparciu rodziców i wsparciu Gminy Zgorzelec. W szkołach aktywnie wykorzystuje się usługę Office 365 (w tym Teams), która stwarza duże możliwości pracy mobilnej, zespołowej i ułatwia komunikację wewnątrz szkoły.

Certyfikat pozwala na dostęp do najnowszego oprogramowania, które spełnia wszelkie normy bezpieczeństwa. „Szkoła w chmurze” to także szereg korzyści, takich jak dostęp do globalnej bazy szkoleń i materiałów dla nauczycieli. To rozwój nowoczesnej dydaktyki, rozwój kompetencji uczniów i nauczycieli. Priorytetem programu jest kompleksowe przygotowanie uczniów do osiągania sukcesów na polu edukacyjnym i zawodowym również po ukończeniu szkoły.

 

print

Zobacz także: