Gminny Konkurs Recytatorski

16.03.2023r.
Drukuj

We wtorek 14 marca  br. w Szkole Podstawowej w Trójcy odbył się Gminny Konkurs Recytatorski. Celem konkursu było rozbudzenie wrażliwości na piękno poezji i prozy, upowszechnienie kultury żywego słowa oraz promowanie talentów recytatorskich.

Konkurs przebiegał w serdecznej i miłej atmosferze a występom dzieci towarzyszyły wielkie emocje. Wybór laureatów był niełatwy, ponieważ wszyscy uczestnicy prezentowali wysoki poziom. Zmagania z trudną sztuką recytacji oceniała Komisja Konkursowa w składzie: Naczelnik Wydziału Oświaty pani Barbara Mędrek-Rutowicz, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Trójcy-pani Katarzyna Skowrońska-Piekarska oraz poloniści pani Monika Szylko-Makowiecka, pan Sylwester Kotrys.

Wyłoniono następujących zwycięzców:

I miejsce – Aurelia Narewska – Szkoła Podstawowa w Jerzmankach,

II miejsce – zajęli ex aequo  Alicja Ponińska -Szkoła Podstawowa  w Trójcy i Mieszko Księżopolski  -Szkoła Podstawowa w Osieku Łużyckim,

III miejsce  zajęli ex aequo Wojciech Pierun -Szkoła Podstawowa w Trójcy i Paulina Masiulaniec –Szkoła Podstawowa w Łagowie.

Wyróżnienie otrzymała Klaudia Kobes -Szkoła Podstawowa w Jerzmankach.

Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców w Trójcy, dyplomy oraz gminne gadżety . Laureaci zostali zakwalifikowani do powiatowych zmagań, które odbędą się  w Miejskim Domu kultury w Zgorzelcu już 21 marca 2023r.

Gratulujemy i życzymy powodzenia!

źródło: SP Trójca

print

Zobacz także: