Gminny konkurs recytatorski w Szkole Podtsawowej im. Jana Brzechwy w Żarskiej Wsi

09.04.2019r.
Drukuj

5 kwietnia 2019 roku w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarskiej Wsi odbył się  Gminny Konkurs Recytatorski klas I – III i oddziałów przedszkolnych z placówek oświatowych Gminy Zgorzelec. Głównym celem konkursu była popularyzacja literatury dziecięcej, rozwijanie kultury słowa, wspieranie uzdolnień i pomoc
w rozwijaniu  zainteresowań i talentów recytatorskich dzieci. Jury konkursu w składzie: pani Bogumiła Hamielec – kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, pani Monika Kurek – zastępca dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury, pan Radosław Milha reprezentujący Wydział Oświaty i Promocji Gminy Zgorzelec, wyłoniło laureatów.

Zwycięzcami konkursu zostali:

Oddział przedszkolny

Emilia Zalewska – Przedszkole ,,Krasnoludki” w Jędrzychowicach

Klasy I – III

Klaudia Kobes- Szkoła Podstawowa im. Osadników Wojskowych w Trójcy

Aleks Hofer – Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Żarskiej Wsi

Szymon Mańczur –  Szkoła Podstawowa im. Wandy Chotomskiej w Łagowie

Filip Sawicki –  Szkoła Podstawowa im. Wandy Chotomskiej w Łagowie

Alicja Ponińska – Szkoła Podstawowa im. Osadników Wojskowych w Trójcy

Nicola Ruszkiewicz – Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Żarskiej Wsi

Wymienieni uczniowie z klas I – III będą reprezentować naszą gminę w Powiatowym Konkursie Recytatorskim.

print

Zobacz także: