Gminny konkurs recytatorski przedszkolaków 2024

24.04.2024r.

“Dobro, piękno, prawda w wierszu” – pod takim hasłem 19 kwietnia odbył się w Gminny Konkurs Recytatorski w Publicznym Przedszkolu „Krasnoludki” w Jędrzychowicach.

W konkursie wzięło udział 15 laureatów oddziałów przedszkolnych i szkolnych z placówek oświatowych Gminy Zgorzelec. Celem konkursu była popularyzacja literatury dziecięcej, oraz rozwijanie zdolności recytatorskich. Jury miało bardzo trudne zadanie, ponieważ wszyscy zaprezentowali się na bardzo wysokim poziomie. Każdy uczestnik dostał pamiątkowy dyplom oraz nagrody, które ufundował Wójt Gminy Zgorzelec. W przerwie konkursu wystąpiła najstarsza grupa “Jeżyki” z przedstawieniem pt. “Rzepka”

I miejsce – Witold Majda – Szkoła Podstawowa im. Osadnikòw Wojskowych w Trójcy

II miejsce – Julia Królikowska – Publiczne Przedszkole Krasnoludki w Jędrzychowicach

III miejsce – Jan Włosek- Szkoła Podstawowa im. K. Makuszyńskiego w Osieku Łużyckim