GOPS: Animacje Lokalne – warsztaty i zajęcia profilaktyczne

24.04.2023r.
Drukuj

 „Gmina Zgorzelec wspiera mieszkańców – Aktywna integracja osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczonych społecznie w Gminie Zgorzelec

W sobotę w dniu 22 kwietnia 2023r. w Gronowie zostały przeprowadzone warsztaty i zajęcia profilaktyczne  w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego pn. „Gmina Zgorzelec wspiera mieszkańców – Aktywna integracja osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczonych społecznie w Gminie Zgorzelec”.

Spotkanie składało się z dwóch etapów. I etapem były zajęcia ruchowe, które odbyły się w świetlicy wiejskiej. Trener przekazał aktualną wiedzę teoretyczną i praktyczną z zakresu treningu sportowego i współzawodnictwa sportowego. Następnie w rytm muzyki odbyły się ćwiczenia łączące aerobik i pilates dla wszystkich uczestników spotkania. Grupa liczyła 10 osób dorosłych oraz 13 dzieci w wieku do lat 12. II etapem spotkania były warsztaty żywieniowe. Grupa obejrzała krótki film o zdrowych produktach i nawykach żywieniowych. Dużą frajdą było wspólne szykowanie zdrowych dań. Został przygotowany obiad: zupa krem z pieczonych pomidorów i papryki z chipsami z jarmużu i pieczonego boczku, na drugie danie: pieczony seler – prościutto z rukolą i granatem, pieczone polędwiczki, puree ziemniaczane, sałata rzymska, sok.  Na koniec warsztatów zostały podane desery wraz z ze zdrowym ciastem marchewkowym. Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem. Po zakończonych warsztatach obecni na nich uczestnicy otrzymali książkę pod tytułem „Menu kryzysowe”, w której można znaleźć proste, a zarazem ciekawe przepisy. To już kolejna edycja w ramach projektu unijnego.

źródło: GOPS w Zgorzelcu

print

Zobacz także: