GOPS: Warsztaty zarządzania budżetem domowym

10.08.2023r.
Drukuj

„Gmina Zgorzelec wspiera mieszkańców – Aktywna integracja osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym w Gminie Zgorzelec”.

W dniach 4-5 sierpnia 2023r.odbyły się warsztaty zarządzania budżetem domowym dla grupy 10 osób w ramach projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego „Gmina Zgorzelec wspiera mieszkańców – Aktywna integracja osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym w Gminie Zgorzelec”.

 Podczas warsztatów uczestnicy zapoznali się z różnymi formami zarządzania budżetem domowym, wśród których można wymienić:

  • nabywanie umiejętności umiejętnego planowania i gospodarowania budżetem rodziny,
  • pozyskania wiedzy i narzędzi w celu poprawy swojej sytuacji finansowej,
  • uzyskanie informacji jak radzić sobie w trudnych sytuacjach finansowych,
  • nabywanie wiedzy jak rozmawiać z dziećmi o pieniądzach,
  • poznania metod redukcji wydatków aby przestać co miesiąc tracić zbędne pieniądze.

Zajęcia  zrealizowała Fundacja „Nasze dzieci” ze Zgorzelca. Po ukończeniu treningu zarządzania budżetem domowym uczestnicy projektu mają być zdolni do lepszego funkcjonowania oraz radzenia sobie w trudnych sytuacjach finansowych.

print

Zobacz także: