Górnołużyckie Błękitne Kamizelki z wyróżnieniem!

24.09.2019r.
Drukuj

W dniach 20-22 września br. w Międzyzdrojach odbył się XVII Spotkanie Artystyczne Seniorów. Górnołużyckie Błękitne Kamizelki z Łagowa otrzymały wyróżnienie Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach!

Festiwal  rozpoczął się od barwnego, rozśpiewanego korowodu uczestników który przeszedł ulicami miasta pod amfiteatr, gdzie  wspólnie zatańczono poloneza. Główne przesłuchania konkursowe odbywały się w sobotę jednocześnie w Międzynarodowym Domu Kultury i amfiteatrze. Formuła festiwalu zakładała, że każdy zespół mógł w ciągu 3 dni występować w dowolnym czasie i miejscu na terenie miasta. Sędziowie oceniali m. in. walory artystyczne, interakcję z publicznością.

Zespół z Łagowa w swoim debiucie na Spotkaniu Artystycznym Seniorów w Międzyzdrojach otrzymał wyróżnienie komisji Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach w kategorii „Zespoły ludowe, folklorystyczne, taneczne”. Górnołużyckie Błękitne Kamizelki godnie reprezentowały i promowały Gminę Zgorzelec, a wspólnie z Podolanami z Czerwonej Wody Powiat Zgorzelecki.

Fot. Powiat Zgorzelecki i Jerzy Jabłoński

Słowo od Zespołu:

Górnołużyckie Błekitne Kamizelki składają serdeczne podziękowania wszystkim zaangażowanym w wyjazd i udział w festiwalu w szczególności Wójtowi Gminy Zgorzelec Piotrowi Machajowi wraz małżonką Jolantą Machaj, która wspierała nas osobiście na festiwalu, Arturowi Bilińskiemu Staroście Zgorzeleckiemu.

print

Zobacz także: