Gozdanin ma „wielkie serce”

04.11.2021r.
Drukuj

Wielkie czerwone serce przeznaczone do zbierania plastikowych nakrętek stanęło w Gozdaninie.

Metalowe pojemniki w kształcie serca na plastikowe nakrętki to forma pomocy charytatywnej. Nakrętki, które zamiast trafić do śmieci, otrzymają drugie życie, po ich przerobieniu na surowiec wtórny. Zebrane środki finansowe ze sprzedaży nakrętek trafią do potrzebujących.

Z inicjatywy Sołtysa i Rady Sołeckiej przy pomocy mieszkańców serce stanęło w centralnej części Gozdanina. Serce zostało sfinansowane z budżetu Gminy Zgorzelec.

Na terenie Gminy Zgorzelec, podobne serca stoją już w Przesieczanach, Trójcy, Radomierzycach, Łomnicy, Łagowie, Jędrzychowicach i Ręczynie.

Zachęcamy naszych mieszkańców do zapełniania serc nakrętkami. Można tam wrzucać wszelkie plastikowe nakrętki, bez względu na kształt, czy kolor. Mogą to być nakrętki np. po napojach, mleku czy jogurtach. W pojemniku zostawić możemy również zakrętki po chemii gospodarczej.

print

Zobacz także: