Hillwood i PHN realizują kolejny etap parku logistycznego

04.04.2024r.
Drukuj

Po intensywnym okresie prac przygotowawczych i projektowych, spółka powołana przez PHN i Hillwood uzyskała pozytywną decyzję na realizację inwestycji drogowej. Droga ta będzie łączyła zjazd z autostrady A4 oraz drogę krajową nr 30 z drogą wojewódzką nr 351 w Zgorzelcu.

Na podstawie zawartej umowy drogowej z Gminą Zgorzelec i pozytywnej decyzji na realizację inwestycji drogowej ZRID, planowane jest rozpoczęcie prac budowlanych w drugim kwartale bieżącego roku.

„Cieszymy się, że realizujemy projekt, który będzie miał tak znaczący wpływ na rozwój logistyki w regionie. Zgorzelec, ze swoim strategicznym położeniem na granicy Polski i Niemiec, jest doskonałym miejscem pod względem logistyki krajowej i paneuropejskiej. Dodatkowo dzięki współpracy z PHN, wokół planowanej inwestycji tworzymy infrastrukturę, z której skorzystają zarówno nasi przyszli klienci jak i lokalna społeczność.”- komentuje Hubert Michalak, Prezes Zarządu Hillwood Polska

Zrealizowany układ drogowy zapewni wydajną i bezpieczną komunikację planowanego parku logistycznego z autostradą A4. Planowane są również udogodnienia dla przyszłych użytkowników, w tym chodniki, ścieżki rowerowe oraz dostęp do komunikacji publicznej poprzez zatoki autobusowe i przystanki.

Ważnym elementem projektu jest także skrzyżowanie w formie ronda na drodze krajowej nr 30, które zostało uzgodnione z GDDKiA, Gminą Zgorzelec oraz miastem Zgorzelec. Ma to na celu poprawę bezpieczeństwa i płynności ruchu we wszystkich kierunkach. Realizacja projektu będzie odbywać się w sposób harmonijny z administratorami dróg, zapewniając ciągłość ruchu pojazdów.

,,Jesteśmy zadowoleni z postępów w realizacji projektu parku logistycznego w Zgorzelcu. Partnerstwo z firmą Hillwood umożliwia nam stworzenie nowoczesnego i funkcjonalnego centrum logistycznego, które będzie służyć nie tylko firmom, ale także lokalnej społeczności. Dzięki inwestycji w infrastrukturę drogową, podniesiemy jakość życia mieszkańców oraz zapewnimy bezpieczne warunki pracy dla przyszłych użytkowników parku” – mówi Artur Lebiedziński – Członek Rady Nadzorczej delegowany do czasowego wykonywania czynności Prezesa Zarządu Polskiego Holdingu Nieruchomości.

Mieszkańcy gminy Zgorzelec i miasta Zgorzelca, jak również przyszli użytkownicy parku logistycznego, będą mogli korzystać z nowego układu komunikacyjnego już w 2025 r.

źródło: Hillwood

print

Zobacz także: