I Święto Pierogów w Gronowie

17.06.2024r.
Drukuj

W sobotę, 15 czerwca br. Gronów stał się prawdziwą stolicą pierogów. Mieszkańcy oraz goście z okolicznych miejscowości tłumnie zebrali się w świetlicy wiejskiej, aby wspólnie świętować I Święto Pierogów.

Jednym z punktów programu było wybieranie najlepszych pierogów, w którym udział wzięły KGW Sławnikowice, KGW Gronów oraz KGiGW Trójca prezentując swoje autorskie przepisy i różnorodne smaki pierogów. Najlepsze pierogi wg. jury przygotowało KGW w Gronowie na drugim miejscu ex aequo Sławnikowice i Trójca.

Odbył się również konkurs na rodzinne lepienie pierogów oraz wybory Miss i Mistera pieroga. Dla przybyłych do Gronowa organizatorzy przygotowali degustację różnorodnych pierogów.

Podczas wydarzenia nie zabrakło także rozrywki kulturalnej. Wystąpił Klub Seniora z Gronowa, który zaprezentował bogaty program artystyczny. Seniorzy zaprezentowali swoje talenty wokalne i taneczne, wprowadzając zgromadzonych w wyjątkowy nastrój i dodając świętu jeszcze więcej kolorów i radości.

Wśród Zaproszonych Gości byli Wójt Piotr Machaj, Dyrektor CRT Mirosław Celuch, Właściciel Kopalni Bazaltu w Gronowie Krystian Grzegorz Stankowiak oraz DyrektorKopalni Dariusz Gawlik, a także Sołtysi z gminnych miejscowości.

print

Zobacz także: