I Turniej Siatkówki Plażowej o Puchar Wójta Gminy Zgorzelec

19.06.2023r.
Drukuj

W sobotę 17 czerwca br. odbył się I Turniej Siatkówki Plażowej o Puchar Wójta Gminy Zgorzelec na nowym kompleksie boisk sportowych przy Szkole Podstawowej im. Sybiraków w Jerzmankach.

Zawody były na bardzo wysokim poziomie sportowym, dzięki drużynom z Wrocławia, Zielonej Góry, Jeleniej Góry, Bolesławca a także miejscowym zawodnikom. Wielu grających „plażowiczów” to zawodnicy z przeszłością ligową lub aktualnie występujący w rozgrywkach PZPS.

Drużyny stworzyły piękne widowisko sportowe z dużą dawką emocji. W turnieju łącznie zostały rozegrane 24 spotkania, które wyłoniły zwycięzców. 

I miejsce – Razik Kamil/Skadorwa Jakub

II miejsce – Kubera Tomasz/Jastrowicz Piotr

III miejsce – Dżyga Paweł/Janek Radosław

IV miejsce – Jasnos Jędrzej/Gmyr Kamil

Organizatorzy – Grupa Miłośników Siatkówki Plażowej bardzo dziękuje Wójtowi Piotrowi Machajowi za wsparcie organizacyjne turnieju oraz promocję dyscypliny sportowej, którą jest siatkówka plażowa. Mamy nadzieję, że turniej będzie cykliczny i na boiskach do siatkówki plażowej spotkamy się za rok.

Organizacja i wsparcie turnieju:

  • Grupa Miłośników Siatkówki Plażowej
  • Szkoła Podstawowa im. Sybiraków w Jerzmankach
  • CRT w Radomierzycach

Sponsorzy dodatkowi:

Mega Zapiekanki Berzdorfer See – Pan Tomasz Góral – ufundował vouchery

Restauracja Biesiada i Rancho Grillhouse – Pani Anita Rutkowska  ufundowała „STOLIK BIESIADNY”

Kolejne zmagania dla siatkarzy plażowych w ramach turnieju „Liga Trzech Plaż” odbędą się w lipcu, sierpniu i wrześniu w Zawidowie.

print

Zobacz także: