II Edycja marszu na orientację “FLOREK”

01.10.2019r.
Drukuj

15 września br. w słoneczną niedzielę odbył się II Marsz na orientację pn. ” FLOREK” realizowany przez OSP Trójca. Projekt sfinansowany w ramach zadania publicznego „Warsztaty tematyczne oraz Marsz na orientacje Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w ramach wspierania bezpieczeństwa i ochrony PPOŻ na terenie Gminy Zgorzelec.
Zawody tak samo jak w pierwszej edycji i tym razem cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Organizowany marsz miał charakter typowo rekreacyjny, dzięki czemu wystąpiły w nim całe rodziny, najmłodszy uczestnik miał 3 lata, a najstarszy 48. W drugiej edycji uczestniczyło ponad 30 osób.

Zgodnie z planem około godziny 12:00 nastąpiło przywitanie zebranych gości i rejestracja zebranych drużyn. Każdy zespół otrzymał pakiet startowy składający się z zestawu zadań do zrealizowania, wody oraz batoników energetycznych. Druhowie objaśnili zasady gry dla każdej drużyny. Na trasie marszu o długości 3 km, uczestnicy musieli odnaleźć wskazane przez organizatorów 6 miejsc kontrolnych i potwierdzić w nich swoją obecność. Odnalezienie wszystkich punktów kontrolnych z pewnością stanowiło wielkie wyzwanie dla uczestników, wymagało ono orientacji w terenie oraz sporej spostrzegawczości. Często punkty kontrolne znajdowały się w nietypowych miejscach takich jak powalone drzewa w głębi lasu, skarpy lub za tabliczkami informacyjnymi. Dodatkowo na trasie zawodnicy mieli do wykonania 5 zadań specjalnych, na mecie czekały zadania Premium. Około godziny 16:00, kiedy już ostatnie drużyny dotarły na metę wszyscy mogli świętować ukończenie zawodów przy wspólnym grillu, posilając się przygotowanym bigosem oraz kiełbaskami.
Na zakończenie, po przeliczeniu punktów zostały ogłoszone wyniki zawodów oraz wręczone pamiątkowe nagrody dla wszystkich uczestników marszu. Przeprowadzone zawody w okolicy miejscowości Trójca i Białogórze były wydarzeniem, do którego warto wracać. Mamy nadzieje, że organizowane marsze na orientację stanął się cykliczną imprezą organizowaną przez OSP Trójca..

źródło: OSP Trójca

 

print

Zobacz także: