II Marsz Onkologiczny w Zgorzelcu

12.10.2022r.
Drukuj

W sobotę 8 października br. spod Centrum Sportowo Rekreacyjnego do Miejskiego Domu Kultury w Zgorzelcu wyruszył II Marszu Onkologicznego wyruszyli, by zachęcić mieszkańców do profilaktyki nowotworowej. 

Marsz Onkologiczny zorganizowany przez Stowarzyszenie Amazonek i osób z chorobą nowotworową w Zgorzelcu był okazją do podniesienia świadomości społecznej na temat zachorowań na choroby nowotworowe, znaczenia badań profilaktycznych oraz wykazanie, że nowotwór wcześnie wykryty jest wyleczalny. Był to również marsz solidarności ze wszystkimi osobami, które chorują lub chorowały na choroby nowotworowe. Inicjatywie patronują władze miasta. W korowodzie udział wzięły „Amazonki” z bliższych i dalszych rejonów – m.in.  Bogatyni, Jeleniej Góry, Wałbrzycha, Legnicy, Wrocławia, Świdnicy, Mysłakowic czy Bolesławca. Wśród uczestników nie zabrakło włodarzy miasta i gminy z burmistrzem Rafałem Groniczem i zastępcą wójta Markiem Wolaninem na czele.

W Miejskim Domu Kultury słuchacze mieli przyjemność uczestniczyć w wykładzie dr. n. medycznych Marcina Wolskiego, który poruszył temat o najnowszych technikach leczenia raka i nadziei na przyszłość związanej z postępem w medycynie. Zofia Barczyk dyrektor szpitala w Zgorzelcu oficjalnie ogłosiła bardzo ważną wiadomość dla pacjentów onkologicznych jaką jest otwarcie jeszcze w tym roku radioterapii w zgorzeleckim szpitalu. Wydarzenie było również okazją do podziękowań za zaangażowanie, pracę oraz serce włożone w organizację marszu jak i działalność Stowarzyszenia.  Swoje produkty wspomagające odżywianie i leczenie onkologiczne zaprezentowały firmy obecne na wydarzeniu. Wydarzenie uświetnił występ seniorów z zespołu „Turoszowianie” ze Stowarzyszenia Klubu Seniora Emerytów i Rencistów w Zgorzelcu oraz podopieczni Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego.

Marsz został zorganizowany między innymi przy udziale środków Gminy Zgorzelec w ramach otwartego konkursu ofert dla organizacji pozarządowych na zadanie pn. „II Zgorzelecki Marsz Onkologiczny w okresie pandemii i nie tylko

źródło: Miasto Zgorzelec

print

Zobacz także: