WIORiN: informacja dotycząca sprzedaży środków ochrony roślin

19.04.2024r.
Drukuj

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa we Wrocławiu informuje, iż środki ochrony Roślin zawierające w swoim składzie substancje czynną fosforek glinu stanowią specyficzną grupę produktów, których działanie polega na uwalnianiu w obecności wilgoci atmosferycznej trującego gazu – fosforowodoru. Produkty te, zgodnie z zatwierdzoną przez MRIRW etykietą, przeznaczone są do stosowania przez użytkowników profesjonalnych, którzy ukończyli szkolenie w zakresie stosowania środków ochrony roślin metodą fumigacji.

Tym samym, nie powinny być nabywane ani stosowane przez amatorów, np. działkowców, którzy nie są świadomi zagrożeń, jakie mogą stwarzać tego rodzaju preparaty.

Zgodnie z art. 28 oraz 41 ustawy z dnia 8 marca 2013 r. o środkach ochrony roślin (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 340 z poźn. Zm. ) nabywanie oraz wykonywanie zabiegów z zastosowaniem środków ochrony roślin przeznaczonych dla użytkowników profesjonalnych ograniczone jest wyłącznie dla osób, które ukończyły odpowiednie szkolenie.

źródło: WIORiN we Wrocławiu

print

Zobacz także: