Informacja o zgromadzeniu rolników w dniu 20.02.2024 r.

16.02.2024r.

Szanowni Mieszkańcy,

w dniu  20 lutego 2024 r. w godzinach 10.00 – 17.00 zostało zaplanowane zgromadzenie dotyczące „Sprzeciwu dla sytuacji do jakiej doprowadziła polityka Unii Europejskiej w rolnictwie”.

organizowane przez rolników z terenu naszej gminy. Miejsce zgromadzenia: – droga krajowa nr 94 i droga wojewódzka nr 352 na odcinku od wyjazdu z terenu nieczynnego marketu „REAL”  przez  rondo Solidarności w Zgorzelcu i następnie w kierunku Bogatyni do ronda Chemików w Zgorzelcu i z powrotem.

Zgromadzeni będą poruszać się po wskazanej trasie sprzętem rolniczym i samochodami. Przewiduje się również czasowy postój kolumny wzdłuż trasy.

W tym dniu musimy liczyć się z utrudnieniami w ruchu przy jednoczesnym zrozumieniu osób biorących udział w zgromadzeniu, które w ten sposób zwracają uwagę na obecną sytuację rolników.

Wójt Piotr Machaj