Innovation AG wyróżnione przez Prezydenta RP

17.10.2019r.
Drukuj

Prezydent Andrzej Duda podczas uroczystej gali w Jasionce k. Rzeszowa wręczył statuetki laureatom XVII edycji Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP.

Jednym z wyróżnionych przedsiębiorców była zgorzelecka firma Innovation AG, twórca elektrycznego auta terenowego Sokół 4×4, o którym w ostatnich miesiącach jest bardzo głośno. Innovation AG została zgłoszona do Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP przez Instytut Jagielloński. Po akceptacji Kapituły, pod przewodnictwem Krzysztofa Opolskiego, znalazła się w wąskim gronie 21 przedsiębiorstw nominowanych. Uroczyste ogłoszenie laureatów oraz wręczenie statuetek przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę odbyło się w poniedziałek, 7 października 2019 r., podczas „Kongresu 590” w Jasionce k. Rzeszowa.

Prezydent Andrzej Duda podkreślił, że wyłonienie liderów, ostatecznych zwycięzców nie było łatwe. – Wszystkie te firmy są wspaniałe, a Państwo jesteście wspaniałymi ludźmi i świetnymi biznesmenami, o niezwykłym poczuciu odpowiedzialności – zaznaczył

– Traktujemy to wyróżnienie, jako motywację do dalszej pracy. Mamy świadomość, że jesteśmy na początku naszej drogi, ale cieszymy się, że już teraz efekty naszych działań zostały dostrzeżone. Dziękujemy za rekomendację Instytutowi Jagiellońskiemu, który uwierzył w nasz potencjał. Jest nam niezmiernie miło, że znaleźliśmy się w tak znamienitym gronie, liderów przyszłości. Gratulujemy zwycięzcom wszystkich kategorii – mówił podczas uroczystej gali Albert Gryszczuk, prezes Innovation AG

Prezydent wręczył wyróżnienia w pięciu kategoriach głównych i dwóch specjalnych, przyznał też nagrodę indywidualną.

  1. Lider MŚP
  2. Narodowy Sukces
  3. Międzynarodowy sukces
  4. Odpowiedzialny biznes
  5. Firma Rodzinna
  6. Startup_PL
  7. Badania i Rozwój

Innovation AG było nominowane w ostatniej, najważniejszej kategorii – Badania i Rozwój.

Nagroda Gospodarcza przyznawana jest corocznie przez Głowę Państwa. To szczególne wyróżnienie dla firm, które wnoszą znaczący wkład w rozwój polskiej gospodarki, budując jednocześnie pozytywny wizerunek polskiej przedsiębiorczości na arenie międzynarodowej.

Źródło: Zklaster

print

Zobacz także: