Jarmark bożonarodzeniowy 2023

11.12.2023r.
Drukuj

W niedzielę 10 grudnia br. w świetlicy wiejskiej w Koźminie odbył się Jarmark Bożonarodzeniowy zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Zgorzelcu z/s w Radomierzycach i Sołectwo Koźmin.

Jarmark bożonarodzeniowy to specjalny rodzaj targu, który odbywa się  przed świętami Bożego Narodzenia w wielu krajach i miastach na świecie. To miejsce, gdzie handlarze oferują różnorodne produkty związane z atmosferą świąteczną, takie jak ozdoby choinkowe, rękodzieło artystyczne, potrawy regionalne, a także wszelkiego rodzaju świąteczne gadżety.

Wykorzystując czas przedświątecznych przygotowań, w Koźminie można było wspólnie przeżyć radość z oczekiwania na te najpiękniejsze z wszystkich świąt – Święta Bożego Narodzenia. W świetlicy można było kupić wiele pięknych ozdób świątecznych. Ręcznie robione stroiki, wieńce i świąteczne chochoły, lampiony i ozdoby z makramy i wykonane na szydełku. Można było skosztować i zakupić potrawy i ciasta świąteczne.

Cieszy udział Klubów Seniora i Kół Gospodyń Wiejskich, sołectw z naszej gminy na jarmarku. Na scenie kolędował zespół „Złote Kłosy” z Łagowa.

foto: GOK w Zgorzelcu z/s w Radomierzycach

print

Zobacz także: