Jarmark Wielkanocny w Jerzmankach

11.03.2024r.
Drukuj

W niedzielę 10 marca br. odbył się Jarmark Wielkanocny w Jerzmankach, gdzie można było zakupić pyszne domowe wyroby oraz rękodzieło.

Na jarmarku nie zabrakło udziału lokalnych społeczności, takich jak Koła Gospodyń Wiejskich, Sołectwa, Kluby Seniora, wytwórcy produktów lokalnych i stowarzyszenia. Stoiska oferowały tradycyjne potrawy wielkanocne, ręcznie robione ozdoby i unikatowe wyroby regionalne. Od pysznych ciast, świąteczne potrawy po wyjątkowe pisanki. Każde stoisko było pełne niepowtarzalnych skarbów, które przyciągały wzrok i zachęcały do zakupów.

Wójt Piotr Machaj przywitał wszystkich gości oraz wystawców, którzy zebrali się w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Sybiraków.

Organizatorzy – GOK w Zgorzelcu z/s w Radomierzycach – przygotowali dla dzieci warsztaty i animacje plastyczne, na których można było stworzyć swoje własne ozdoby świąteczne.

Na scenie śpiewały gminne zespoły – kapela „Złote Kłosy” z Łagowa oraz „Kwiatowianki” z Żarskiej Wsi.

Jarmark był wspaniałą okazją do integracji społeczności lokalnej, atmosfera była pełna radości i życzliwości, a śmiech dzieci i rozmowy dorosłych dopełniały magicznego klimatu tego świątecznego wydarzenia.

print

Zobacz także: