Jarmark Wielkanocny w Jerzmankach

04.04.2022r.
Drukuj

Po dwóch latach przerwy związanej z epidemią  zorganizowano ponownie Jarmark Wielkanocny w Jerzmankach, gdzie można było zakupić pyszne domowe wyroby oraz rękodzieło.

Bogactwo polskiej tradycji, szczególnie tej kulinarnej, zaprezentowały Koła Gospodyń Wiejskich, Sołectwa, Kluby Seniora,  wytwórcy produktów lokalnych, stowarzyszenia, zespoły ludowe z naszego regionu. Przygotowali nie tylko świąteczne potrawy i ciasta, ale również miody, wyroby z wosku, drewna i całe mnóstwo ozdób, stroików i dekoracji wielkanocnych.  

Unoszące się zapachy w świetlicy kusiły równie mocno jak kolory, które cieszyły oczy na każdym stoisku, gdzie można było spróbować tradycyjnego żurku, pierogów czy kolorowych ciast.

Dzieci odwiedzające Jarmark twórczo spędzały czas podczas wielkanocnych animacji plastycznych prowadzonych przez instruktorki Gminnego Ośrodka Kultury w Zgorzelcu z/s w Radomierzycach.

Na scenie śpiewały gminne zespoły – „Górnołużyckie Błękitne Kamizelki” z Łagowa i „Kwiatowianki” z Żarskiej Wsi oraz goście z Ukrainy.

Swoją obecnością nie zawiedli przedstawiciele władz gminy oraz  Kierownicy jednostek organizacyjnych, Radni i Sołtysi.

print

Zobacz także: