Jędrzychowice z wielkim sercem!

03.08.2021r.
Drukuj

Wielkie czerwone serce przeznaczone do zbierania plastikowych nakrętek stanęło w Jędrzychowicach.

Metalowe pojemniki w kształcie serca na plastikowe nakrętki to forma pomocy charytatywnej. Nakrętki, które zamiast trafić do śmieci, otrzymają drugie życie, po ich przerobieniu na surowiec wtórny. Zebrane środki finansowe ze sprzedaży nakrętek trafią do potrzebujących.

Z inicjatywy Radnej, Sołtys i Rady Sołeckiej stanęło przy placu zabaw w Jędrzychowicach. Serce ufundowane zostało przez Starostę Zgorzeleckiego.

Na terenie Gminy Zgorzelec, podobne serca stoją już w Przesieczanach, Trójcy, Radomierzycach i Łomnicy.

Zachęcamy naszych mieszkańców do zapełniania serc nakrętkami. Można tam wrzucać wszelkie plastikowe nakrętki, bez względu na kształt, czy kolor. Mogą to być nakrętki np. po napojach, mleku czy jogurtach. W pojemniku zostawić możemy również zakrętki po chemii gospodarczej.

print

Zobacz także: