Jesienny Rajd Rowerowy

13.10.2021r.
Drukuj

Jesiennym Rajdem Rowerowym „WCK Węgliniec – CRT Radomierzyce”, który odbył się w dniu 9 października, oficjalnie zakończyliśmy sezon turystyczno-rowerowy w Gminie Zgorzelec i Gminie Węgliniec.

W rajdzie rowerowym mogli wziąć wszyscy, którzy mieli ukończone 18 lat. Trasa do pokonania była na średnim poziomie trudności zaś uczestnicy poru-szali się z przewodnikiem w formie wycieczki rowerowej. Do pokonania było około 50 km ciekawą trasą z Węglińca do CRT w Radomierzycach.

Pogoda dopisała i na starcie pojawiło się około 40 osób. Na całej trasie w kilkukilometrowych odcinakach zostały rozmieszczone „fioletowe klopsy” czyli plastikowe piłeczki, które należało odnaleźć. Cykliści przed startem zostali poinformowani o tej zabawie-konkursie pod hasłem: „Cyklista Bystre Oko” i aby zdobyć nagrodę należało zebrać minimum 3 „klopsiki”. Rajd zakończył się biesiadą na obiekcie CRT w Radomierzycach, gdzie każdy mógł posilić się ciepłym żurkiem i skosztować potraw z grill oraz pysznych domowych ciast.

Rajd przyciągnął cyklistów z wielu miejscowości, bo oprócz uczestników z miejscowości Gminy, gościliśmy rowerzystów z Legnicy, Wrocławia, Bogatyni, Lubania, Pieńska, Zgorzelca, Zawidowa,  Zagajnika i Godzieszowa.

To pierwsza i bardzo udana współpraca z przyjaciółmi z Węglinieckiego Centrum Kultury. Obiecujemy, że będą kolejne projekty, zapraszamy serdecznie już dziś.

print

Zobacz także: